Product code: AM30EW-4824S-NZ-K
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM30EW-4824S-NZ-K
  • Output current
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 30W; Uin: 18÷75V; Uout: 24VDC; Iout: 1.25A; 2"x1"
Output current 1.25A
Mounting THT
Power 30W
Operating temperature -40...80°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Series AM30EW-NZ
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 89%