Product code: AM30SBO-4805SNZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM30SBO-4805SNZ
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 30W; Uin: 36÷75V; Uout: 5VDC; Iout: 6A; 12g; THT
Output current 6A
Mounting THT
Power 30W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Output voltage 5V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 90%