Product code: AM5TG-241509DH30-NZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM5TG-241509DH30-NZ
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Body dimensions
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 5W; Uin: 18÷36V; Uout: -9VDC; Uout2: 15VDC; DIP24
Mounting THT
Case DIP24
Power 5W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, short circuit protection
Body dimensions 31.6x20.3x10.2mm
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 85%
Output current 2 200mA
Output voltage 2 15V DC