Converter: DC/DC; 6W; Uin: 18÷75V; Uout: -5VDC; Uout2: 5VDC; 1"x1"
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AM6CW-4805D-NZ-ST
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM6CW-4805D-NZ-ST
Specification for Converter: DC/DC; 6W; Uin: 18÷75V; Uout: -5VDC; Uout2: 5VDC; 1"x1"
| Mounting | on panel |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, short circuit protection |
| Series | AM6CW-NZ |
| Output voltage | -5V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 83% |
| Output current 2 | 600mA |
| Output voltage 2 | 5V DC |