Product code: AM75QB-4815SH22-NZ-K
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM75QB-4815SH22-NZ-K
  • Output current
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 75W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Iout: 5A; 114g
Output current 5A
Case Quarter Brick
Power 75W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 93%