Converter: DC/DC; 75W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Iout: 5A; 114g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AM75QB-4815SH22-NZ-K
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM75QB-4815SH22-NZ-K
Specification for Converter: DC/DC; 75W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Iout: 5A; 114g
| Output current | 5A |
| Case | Quarter Brick |
| Power | 75W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 2.25kV DC |
| Efficiency | 93% |