Power supply: switched-mode; 15VDC; 1.5A; Out: 5,5/2,1; 22.5W; 86%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMA24DR4-150150Y
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMA24DR4-150150Y
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; 15VDC; 1.5A; Out: 5,5/2,1; 22.5W; 86%
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 22.5W |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Colour | black |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Polarisation | positive inner pin |
| Type of power supply | switched-mode |
| Kit contents | without power cable |
| Maximum output current | 1.5A |
| Output voltage | 15V DC |
| Kind of input connector | IEC C8 |
| Kind of output connector | 5,5/2,1 |
| Efficiency | 86% |
| Connector variant | straight |
| Conform to the norm | Energy efficiency Level VI |
| Length of output cable | 1.5m |