Converter: DC/DC; 2.1W; Uin: 10.8÷13.2V; Uout: 18VDC; Uout2: -3VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMDG-121803A50JZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMDG-121803A50JZ
Specification for Converter: DC/DC; 2.1W; Uin: 10.8÷13.2V; Uout: 18VDC; Uout2: -3VDC
| Output current | 100mA |
| Case | SIP7 |
| Power | 2.1W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Output voltage | 18V DC |
| Insulation voltage | 5kV |
| Efficiency | 87% |
| Output current 2 | -100mA |
| Output voltage 2 | -3V DC |
| Switching frequency | 200kHz |