Converter: AC/DC; 30W; 176÷528VAC; Usup: 248÷746VDC; Uout: 48VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AME30-48S480JZ-B
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AME30-48S480JZ-B
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 30W; 176÷528VAC; Usup: 248÷746VDC; Uout: 48VDC
| Output current | 625mA |
| Mounting | PCB |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | AME |
| Output voltage | 48V DC |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 88% |