Converter: AC/DC; 10W; 85÷305VAC; Usup: 100÷430VDC; Uout: 12VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMEL10-12S277HAVZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEL10-12S277HAVZ
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 10W; 85÷305VAC; Usup: 100÷430VDC; Uout: 12VDC
| Output current | 830mA |
| Mounting | PCB |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | AME |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 84% |