Product code: AMEL10-9S277HAVZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEL10-9S277HAVZ
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 10W; Uin: 85÷305V; Uout: 9VDC; Iout: 1.1A; 81%; THT
Output current 1.1A
Mounting THT
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Output voltage 9V DC
Insulation voltage 4kV DC
Efficiency 81%