Converter: AC/DC; 15W; Uin: 85÷305V; Uout: 15VDC; Iout: 1A; 85%; THT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMEL15-15S277HAVZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEL15-15S277HAVZ
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 15W; Uin: 85÷305V; Uout: 15VDC; Iout: 1A; 85%; THT
| Output current | 1A |
| Mounting | THT |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, short circuit protection |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 85% |