Converter: AC/DC; 13.2W; Uout: 3.3VDC; Iout: 4A; 76%; Mounting: PCB
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMEL15-3S277HAVZ-B
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEL15-3S277HAVZ-B
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 13.2W; Uout: 3.3VDC; Iout: 4A; 76%; Mounting: PCB
| Output current | 4A |
| Mounting | PCB |
| Power | 13.2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | AME |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 76% |