Converter: AC/DC; 15W; 85÷305VAC; Usup: 100÷430VDC; Uout: 24VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMEL1524S277HAVZ-2
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEL1524S277HAVZ-2
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 15W; 85÷305VAC; Usup: 100÷430VDC; Uout: 24VDC
| Output current | 625mA |
| Mounting | PCB |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | AME |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 86% |