Power supply: switched-mode; 225W; 85÷264VAC; Usup: 120÷370VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMEOF225-48SHAMJZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEOF225-48SHAMJZ
Specification for Power supply: switched-mode; 225W; 85÷264VAC; Usup: 120÷370VDC
| Output current | 4.7A |
| Supply voltage | 85...264V AC, 120...370V DC |
| Power | 225W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 94% |
| Number of outputs | 1 |
| Kind of power supply | open |