Product code: AMEOF45-12SJZ-54
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEOF45-12SJZ-54
  • Output current
  • Mounting
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Kind of power supply
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: AC/DC; 45W; Uin: 85÷264V; Uout: 12VDC; Iout: 3.75A; 84%
Output current 3.75A
Mounting mounting holes
Supply voltage 230V
Power 45W
Operating temperature -25...70°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Type of power supply switched-mode
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 84%