Product code: AMEOF45-3.3SJZ-54
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEOF45-3.3SJZ-54
  • Output current
  • Mounting
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Kind of power supply
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: AC/DC; 26.4W; Uin: 85÷264V; Uout: 3.3VDC; Iout: 8A; 76%
Output current 8A
Mounting mounting holes
Supply voltage 230V
Power 26.4W
Operating temperature -25...70°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Type of power supply switched-mode
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 76%