Converter: AC/DC; 549.6W; 90÷264VAC; Usup: 127÷370VDC; Uout: 24VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMEOF550-24SHAMJZ-FB
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEOF550-24SHAMJZ-FB
Specification for Converter: AC/DC; 549.6W; 90÷264VAC; Usup: 127÷370VDC; Uout: 24VDC
| Output current | 22.9A |
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 160x86x43mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 93% |