Power supply: switched-mode; LED; 9.6W; 8÷15VDC; 0.64A; 180÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMEPR10D-1564AZ-220D
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEPR10D-1564AZ-220D
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 9.6W; 8÷15VDC; 0.64A; 180÷264VAC
| Output current | 640mA |
| Supply voltage | 180...264V AC |
| Power | 9.6W |
| Operating temperature | -20...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | AMEPR |
| Application | LED |
| Body dimensions | 133x33x30mm |
| Output voltage | 8...15V DC |
| Additional functions | active PFC, triac dimming function |
| Efficiency | 76% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |