Power supply: switched-mode; LED; 15.8W; 30÷48VDC; 0.35A; IP67
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMEPR15D-4835AZ-UW
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEPR15D-4835AZ-UW
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 15.8W; 30÷48VDC; 0.35A; IP67
| Output current | 350mA |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 15.8W |
| Operating temperature | -20...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | AMEPR |
| Application | LED |
| Body dimensions | 133x33x30mm |
| Output voltage | 30...48V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |