Power supply: switched-mode; LED; 30W; 8÷15VDC; 2A; 90÷264VAC; IP67
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMEPR30D-15200AZ-U
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMEPR30D-15200AZ-U
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 30W; 8÷15VDC; 2A; 90÷264VAC; IP67
| Output current | 2A |
| Supply voltage | 90...264V AC, 130...370V DC |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -20...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | AMEPR |
| Application | LED |
| Body dimensions | 133x33x30mm |
| Output voltage | 8...15V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |