Converter: AC/DC; 151.2W; Uin: 85÷305V; Uout: 22.8÷26.4VDC; 89%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMESP150-24S277NZ-P
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMESP150-24S277NZ-P
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 151.2W; Uin: 85÷305V; Uout: 22.8÷26.4VDC; 89%
| Output current | 6.3A |
| Power | 151.2W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 179x99x30mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 89% |