Converter: AC/DC; 600W; Uin: 80÷277V; Uout: 5VDC; Uout2: 36VDC; 94%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMESP600-36SMNZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMESP600-36SMNZ
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 600W; Uin: 80÷277V; Uout: 5VDC; Uout2: 36VDC; 94%
| Output current | 1A |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 230V |
| Power | 600W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Protection | short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 94% |
| Output voltage 2 | 36V DC |