Power supply: switched-mode; 750W; 85÷305VAC; Usup: 120÷430VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMESP750U-24S277JZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMESP750U-24S277JZ
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; 750W; 85÷305VAC; Usup: 120÷430VDC
| Output current | 31.3A |
| Supply voltage | 85...305V AC, 120...430V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 95% |