Converter: DC/DC; Uin:7÷30V; Uout:2÷28VDC; Iout:600mA; DIP14; 2.6g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMLDL-3060-RZ
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; Uin:7÷30V; Uout:2÷28VDC; Iout:600mA; DIP14; 2.6g
| Output current | 600mA |
| Case | DIP14 |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Protection | short-circuit |
| Series | AML |
| Body dimensions | 20.3x10.16x6.88mm |
| Weight | 2.6g |
| Output voltage | 2...28V DC |
| Input voltage | 7...30V |
| Additional functions | PWM controlled dimming function |
| Efficiency | 95% |