AC/DC digital clamp meter; Øcable: 25mm; LCD (6000)
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMP-25-EUR
Manufacturer: BEHA-AMPROBE
Manufacturer code: AMP-25-EUR
Product downloads
Specification for AC/DC digital clamp meter; Øcable: 25mm; LCD (6000)
| Dimensions | 140x60x32mm |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | CAT III 600V, EN 61010 |
| Standard equipment | user's manual, case |
| Max. diameter of measured cable | 25mm |
| Measurement | AC current, DC current |
| Sampling | 2x/s |
| Weight with battery | 140g |
| Kind of meter | digital |