Converter: DC/DC; 4.5W; Uin: 8÷36V; Uout: -9VDC,9VDC; Iout: 500mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMSRD-9NZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMSRD-9NZ
Specification for Converter: DC/DC; 4.5W; Uin: 8÷36V; Uout: -9VDC,9VDC; Iout: 500mA
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 4.5W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | short circuit protection |
| Series | AMSR |
| Output voltage | 9V DC |
| Input voltage | 8...36V DC |
| Efficiency | 92% |
| Output current 2 | -200mA |
| Output voltage 2 | -9V DC |
| Number of outputs | 2 |