Converter: DC/DC; 1.5W; Uin: 4.75÷32V; Uout: 1.5VDC; Iout: 1A; SMD
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMSRL1-781.5JZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMSRL1-781.5JZ
Specification for Converter: DC/DC; 1.5W; Uin: 4.75÷32V; Uout: 1.5VDC; Iout: 1A; SMD
| Output current | 1A |
| Mounting | SMT |
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | short circuit protection |
| Series | AMSR |
| Body dimensions | 15.24x11.4x8.25mm |
| Output voltage | 1.5V DC |
| Efficiency | 66% |