Product code: AMSRL1-782.5JZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AMSRL1-782.5JZ
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 2.5W; Uin: 4.75÷32V; Uout: 2.5VDC; Iout: 1A; SMD
Output current 1A
Mounting SMT
Power 2.5W
Operating temperature -40...85°C
Protection short circuit protection
Series AMSR
Body dimensions 15.24x11.4x8.25mm
Output voltage 2.5V DC
Efficiency 74%