Module: Bluetooth Low Energy; UART; SMD; Dim: 6.5x6.5x1.2mm; 5.0
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ANNA-B112-01B
Manufacturer: u-blox
Manufacturer code: ANNA-B112-01B
Product downloads
Specification for Module: Bluetooth Low Energy; UART; SMD; Dim: 6.5x6.5x1.2mm; 5.0
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.7...3.6V DC |
| Number of inputs/outputs | 25 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | GPIO, I2C, I2S, PDM, PWM, SPI, UART |
| Series | ANNA-B1 |
| Dimensions | 6.5x6.5x1.2mm |
| Ciphering | AES128 |
| Type of communications module | Bluetooth Low Energy |
| Communications modules features | antenna, integrated microcontroller |
| Receiver sensitivity | -96dBm |
| Kind of architecture | Cortex M4 |
| Range | 160m |
| Transmitter output power | 4dBm |