Antenna; Bluetooth,WiFi,ZigBee; 0.5dBi; linear; Mounting: SMD
Multiples:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Product code:
ANT-2.45-CHP-T
Manufacturer: LINX TECHNOLOGIES
Manufacturer code: ANT-2.45-CHP-T
Product downloads
Specification for Antenna; Bluetooth,WiFi,ZigBee; 0.5dBi; linear; Mounting: SMD
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of connector | male |
| Polarisation | linear |
| Frequency | 2.4...2.5GHz |
| Type of communications modules accessories | antenna |
| Kind of antenna | Bluetooth, WiFi, ZigBee |
| Antenna gain | 0.5dBi |
| Dimensions (a x b x c) | 6.5x2.2x1mm |