Antenna; 8dBi; DAB; 50Ω; Colour: black; Kind: RG174; -40÷85°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ANT.76
Manufacturer: 4CARMEDIA
Manufacturer code: ANT.76
Specification for Antenna; 8dBi; DAB; 50Ω; Colour: black; Kind: RG174; -40÷85°C
| Supply voltage | 5V DC, 12V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of connector | SMB-A |
| Colour | black |
| Impedance | 50Ω |
| Frequency | 174...240MHz |
| Antenna gain | 8dBi |
| Kind of wire | RG174 |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Frequency range | DAB |