Antenna; RF; 2.3dBi; Mounting: twist-on,vertical,angular; 50Ω
Multiples:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Product code:
ANT-868-CW-HWR-SMA
Manufacturer: LINX TECHNOLOGIES
Manufacturer code: ANT-868-CW-HWR-SMA
Product downloads
Specification for Antenna; RF; 2.3dBi; Mounting: twist-on,vertical,angular; 50Ω
| Mounting | angular, twist-on, vertical |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Kind of connector | male, SMA |
| Impedance | 50Ω |
| Frequency | 853...883MHz |
| Type of communications modules accessories | antenna |
| Kind of antenna | RF |
| Antenna gain | 2.3dBi |
| Standing wave-ratio | 2 |