Antenna; RF; 3.6dBi; Mounting: twist-on,angular; 50Ω; 850÷880MHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ANT-868-CW-RCS-SMA
Manufacturer: LINX TECHNOLOGIES
Manufacturer code: ANT-868-CW-RCS-SMA
Product downloads
Specification for Antenna; RF; 3.6dBi; Mounting: twist-on,angular; 50Ω; 850÷880MHz
| Mounting | angular, twist-on |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Kind of connector | male, SMA |
| Impedance | 50Ω |
| Frequency | 850...880MHz |
| Type of communications modules accessories | antenna |
| Kind of antenna | RF |
| Antenna gain | 3.6dBi |
| Standing wave-ratio | 2 |