Antenna; CB; Sirio Omega 27; 0.95m; 150W; 50Ω; magnet; Len: 3.6m; UHF
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ANT.OMEGA-27/PM125
Manufacturer: SIRIO
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Antenna; CB; Sirio Omega 27; 0.95m; 150W; 50Ω; magnet; Len: 3.6m; UHF
| Power | 150W |
| Kind of connector | UHF |
| Polarisation | vertical |
| Impedance | 50Ω |
| Cable length | 3.6m |
| Frequency | 27...28.5MHz |
| Base diameter | 125mm |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Mast length | 0.95m |
| Frequency range | CB |
| Antenna fixing | magnet |
| Antenna model | Sirio Omega 27 |