Antenna; SHARK; AM,FM,GPS; DIN,SMB-B; 12VDC; Kind: RG174
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ANT.S02.03
Manufacturer: 4CARMEDIA
Manufacturer code: ANT.S02.03
Product downloads
Specification for Antenna; SHARK; AM,FM,GPS; DIN,SMB-B; 12VDC; Kind: RG174
| Supply voltage | 12V DC |
| Kind of connector | DIN, SMB-B |
| Mounting hole diameter | Ø15mm |
| Kind of antenna | SHARK |
| Kind of wire | RG174 |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Frequency range | AM, FM, GPS |
| AM/FM wave impedance | 75Ω |
| AM/FM cable length | 250mm |
| GPS cable length | 4m |
| GPS wave impedance | 50Ω |
| GPS band gain | 23dBi |