Antenna; SHARK; AM,FM,GPS,GSM; DIN,FME-A,SMA-A; black; 12VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ANT.S06
Manufacturer: 4CARMEDIA
Manufacturer code: ANT.S06
Product downloads
Specification for Antenna; SHARK; AM,FM,GPS,GSM; DIN,FME-A,SMA-A; black; 12VDC
| Supply voltage | 12V DC |
| Kind of connector | DIN, SMA-A |
| Colour | black |
| Mounting hole diameter | Ø15mm |
| Kind of antenna | SHARK |
| Kind of wire | RG174 |
| Cable/adapter structure | SMA male |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Frequency range | AM, FM, GPS, GSM |
| AM/FM wave impedance | 75Ω |
| GPS wave impedance | 50Ω |
| GPS band gain | 3dBi |
| GSM wave impedance | 50Ω |
| GSM band gain | 2.15dBi |