Antenna; SHARK; AM,FM; Fakra; black; 12VDC; Kind: RG174; 87÷108MHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ANT.S20
Manufacturer: 4CARMEDIA
Manufacturer code: ANT.S20
Specification for Antenna; SHARK; AM,FM; Fakra; black; 12VDC; Kind: RG174; 87÷108MHz
| Supply voltage | 12V DC |
| Kind of connector | Fakra |
| Colour | black |
| Mounting hole diameter | Ø15mm |
| Kind of antenna | SHARK |
| Kind of wire | RG174 |
| Application - car brand | Fiat |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Car Audio features | with amplifier |
| Frequency range | AM, FM |
| AM/FM wave impedance | 75Ω |