Heat transfer pad: ceramic; TO218,TO247; L: 21mm; W: 25mm; D: 1.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AOS 218 247 1
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: AOS 218 247 1
Specification for Heat transfer pad: ceramic; TO218,TO247; L: 21mm; W: 25mm; D: 1.5mm
| Application | TO218, TO247 |
| Width | 25mm |
| Mounting hole diameter | 4mm |
| Length | 21mm |
| Type of heat transfer pad | ceramic |
| Thickness | 1.5mm |
| Thermal conductivity | 25W/mK |
| Electrical insulation | 10kV/mm |
| Pad volume resistance | 100TΩ/cm |