Heat transfer pad: ceramic; TO3P; L: 17.5mm; W: 20.5mm; D: 1.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AOS 3 P
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: AOS 3 P
Product downloads
Specification for Heat transfer pad: ceramic; TO3P; L: 17.5mm; W: 20.5mm; D: 1.5mm
| Application | TO3P |
| Width | 20.5mm |
| Mounting hole diameter | 3.1mm |
| Length | 17.5mm |
| Type of heat transfer pad | ceramic |
| Thickness | 1.5mm |
| Thermal conductivity | 25W/mK |
| Electrical insulation | 10kV/mm |
| Pad volume resistance | 100TΩ/cm |