Self-adhesive cable holder; 10÷12.5mm; polyamide; black; UL94V-2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
AP-1013
Manufacturer: KSS WIRING
Manufacturer code: AP-1013
Product downloads
Specification for Self-adhesive cable holder; 10÷12.5mm; polyamide; black; UL94V-2
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Body colour | black |
| D dimension | 19.1mm |
| B dimension | 31.8mm |
| C dimension | 27.8mm |
| E dimension | 1.6mm |
| F dimension | 10.2mm |
| Type of cable accessories | Self-adhesive cable holder |
| Cable accessories application | Cable P-clips |
| Bundle diameter | 10...12.5mm |