IC: power switch; high-side,USB switch; 1.5A; Ch: 1; SMD; TSOT25
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
AP22817BKBWT-7
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: AP22817BKBWT-7
Specification for IC: power switch; high-side,USB switch; 1.5A; Ch: 1; SMD; TSOT25
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | TSOT25 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| On-state resistance | 95mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side, USB switch |
| Active logical level | low |