IC: PMIC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AP3441LSHE-7B
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: AP3441LSHE-7B
Product downloads
Specification for IC: PMIC
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Topology | buck |
| Frequency | 0.8...1.2MHz |
| Input voltage | 2.7...5.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Duty cycle factor | 0...100% |