IC: PMIC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AP63356DV-7
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: AP63356DV-7
Product downloads
Specification for IC: PMIC
| Output current | 3.5A |
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Input voltage | 3.8...32V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |