Antenna
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
14.0
Product code:
APAM1866YA18
Manufacturer: ABRACON
Manufacturer code: APAM1866YA18
Product downloads
Specification for Antenna
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of connector | IPEX |
| Polarisation | circular |
| Length | 18mm |
| Impedance | 50Ω |
| Type of communications modules accessories | antenna |
| Kind of antenna | BEIDOU, Galileo, GNSS, GPS |
| Antenna gain | 2.5dBi |