Single-phase bridge rectifier; Urmax: 600V; If: 100A; SOT227B
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
APT100DL60HJ
Manufacturer: MICROCHIP TECHNOLOGY
Manufacturer code: APT100DL60HJ
Product downloads
Specification for Single-phase bridge rectifier; Urmax: 600V; If: 100A; SOT227B
| Case | SOT227B |
| Kind of package | tube |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Leads | M4 screws |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Technology | FRED |
| Load current | 100A |
| Version | module |
| Max. forward voltage | 2V |