Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl: 20A; 2A; AQ-A; 1-phase; 4kV
Multiples:
60.0
Minimum quantity:
60.0
Product code:
AQA211VL
Manufacturer: PANASONIC
Manufacturer code: AQA211VL
Product downloads
Specification for Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl: 20A; 2A; AQ-A; 1-phase; 4kV
| Mounting | screw type |
| Max. operating current | 2A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Leads | screw terminals |
| Insulation voltage | 4kV |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 2A / 250V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |