Relay: solid state; SPST-NC; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 50A; 200mA; HE
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
AQV453AXJ
Manufacturer: PANASONIC
Manufacturer code: AQV453AXJ
Specification for Relay: solid state; SPST-NC; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 50A; 200mA; HE
| Mounting | SMD |
| Case | DIP6 |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Switched voltage | max. 250V AC |
| Contacts configuration | SPST-NC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |