Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 50A; 4A; THT; DIP4
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
AQY275J
Manufacturer: PANASONIC
Manufacturer code: AQY275J
Specification for Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 5VDC; Icntrl: 50A; 4A; THT; DIP4
| Mounting | THT |
| Case | DIP4 |
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 9.3x8.8x3.9mm |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Switched voltage | max. 100V AC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |