Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 2.5VDC; Icntrl: 200mA; 120mA
Multiples:
3500.0
Minimum quantity:
3500.0
Product code:
AQY2C5R3PZ
Manufacturer: PANASONIC
Manufacturer code: AQY2C5R3PZ
Product downloads
Specification for Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 2.5VDC; Icntrl: 200mA; 120mA
| Mounting | SMD |
| Max. operating current | 120mA |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Terminal pitch | 1.5mm |
| Switched voltage | max. 100V AC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |