Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 2.6A; max.100VAC; max.100VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AQZ105
Manufacturer: PANASONIC
Manufacturer code: AQZ105
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Icntrl max: 3mA; 2.6A; max.100VAC; max.100VDC
| Mounting | THT |
| Case | SIL4 |
| Max. operating current | 2.6A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 81mΩ |
| Body dimensions | 21x11x3.5mm |
| Switched voltage | max. 100V AC, max. 100V DC |
| Relay variant | 1-phase, PhotoMOS |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1.89ms |
| Control current max. | 3mA |